body{font-family:Open Sans, sans-serif; font-weight:300; } h1{font-family:Open Sans, sans-serif; font-weight:800; } h2{font-family:Open Sans, sans-serif; font-weight:600; } h3{font-family:Open Sans, sans-serif; font-weight:normal; } h4{font-family:Open Sans, sans-serif; font-weight:normal; } h5{font-family:Open Sans, sans-serif; font-weight:600; } h6{font-family:Open Sans, sans-serif; font-weight:600; } @media (min-width: 1400px) { .container { max-width: 1140px; } }
sobota, 21 styczeń 2017 21:39

Jezus uczy mnie zostawiania

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
powol apostIII Niedziela Zwykła, Mt 4, 12 -23

„I rzekł do nich: Pójdźcie za Mną,
a uczynię was rybakami ludzi.
Oni natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim.”

To raczej nie był pierwszy raz, kiedy spotkali Jezusa. Poznali się jakiś czas przed uwięzieniem Jana Chrzciciela, nad Jordanem (pisze o tym Jan Ewangelista). Wtedy Szymon został nazwany Piotrem. Wtedy Andrzej i prawdopodobnie Jan poszli z Jezusem tam, gdzie mieszkał i zostali u Niego. Być może byli z Nim na weselu w Kanie, widzieli pierwszy cud. Co stało się później? Dlaczego wrócili do codzienności, do swojej pracy, do ryb, do naprawiania sieci, do swoich rodziców, do teściowej, do „normalności”?

Co w Nim było takiego – kiedy jeszcze ludzie nie widzieli w Jezusie Boga – że po jednym Jego zdaniu zostawiali wszystko i, tak jak stali, szli za Nim? Co w nich było takiego, że potem odchodzili? Co w nas jest takiego, że odchodzimy?

Chrystus przychodzi nad Jezioro Galilejskie, do miejsca, w którym toczy się życie Jana, Jakuba, Piotra i Andrzeja, do tego, z czego żyją, wokół czego kręci się ich świat. I mówi do nich językiem, który znają. Do rybaków mówi: „uczynię was rybakami ludzi”.
To jest najlepsza nowina w tej Dobrej Nowinie. Że On po nas wraca. Pozwoli się znaleźć, jeśli będziemy szukać, ale też: znajdzie nas, jeśli pozwolimy się znaleźć. Siedem razy albo siedemdziesiąt siedem razy. 

Zostaw to przekonanie, że musisz sama – wydaje się mówić – Ja wezmę wszystko, czym jesteś i zrobię z tego coś lepszego. Zostaw to szukanie we wszystkim siebie; Ja cię stworzyłem - Ja wiem, czego ci potrzeba. Zostaw tę pychę; chodź ZA mną. Zostaw ten ciągły lęk o siebie; przecież Ja jestem z tobą. Zostaw swoje skostniałe myślenie; nawróć się. Zostaw te próby wypełnienia się byle czym; to Ja niosę światło.

Zostaw swoją strefę komfortu. Chodź, będziemy kochać!
Czytany 1105 razy

Najnowsze od Agnieszka Cuper

Skomentuj

© 2016 Parafia św. Jana Chrzciciela w Dębnicy Kaszubskiej. All Rights Reserved. Designed by Krzysztof Przechowski, A.M.D.G.

Logowanie

Witaj Gościu! Zaloguj się lub załóż swoje konto.