body{font-family:Open Sans, sans-serif; font-weight:300; } h1{font-family:Open Sans, sans-serif; font-weight:800; } h2{font-family:Open Sans, sans-serif; font-weight:600; } h3{font-family:Open Sans, sans-serif; font-weight:normal; } h4{font-family:Open Sans, sans-serif; font-weight:normal; } h5{font-family:Open Sans, sans-serif; font-weight:600; } h6{font-family:Open Sans, sans-serif; font-weight:600; } @media (min-width: 1400px) { .container { max-width: 1140px; } }
niedziela, 08 grudzień 2019 20:06

„Oto ja służebnica Pańska”

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

            Zwiastowanie MBfatimska to spotkanie Boga z człowiekiem, to piękny dialog oparty na zaufaniu i całkowitym oddaniu się Temu, który do nas przemawia i pragnie abyśmy pełnili Jego wolę w naszej codzienności. Dialog, który odbywa się w naszym sercu każdego dnia kiedy dokonujemy wyborów między pójściem za Światłem, a pozostaniem w ciemnościach naszych słabości. 

            Spodobało się Bogu  aby Matką  naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa została skromna dziewczyna z maleńkiego Nazaretu. To właśnie do Niej posyła swojego anioła Gabriela aby przez niego powiedzieć Jej o swoich planach, o tym co dla niej przygotował. Taka jest już logika  Boga, że często  wybiera to co małe w oczach świata, aby temu światu pokazać, że to On jest Panem i że dla Niego nie ma nic niemożliwego tym bardziej, jeżeli człowiek jest zdolny do współpracy z Jego łaską. Maryja z wielką pokorą przyjmuje wszystkie skierowane do niej słowa, jest zmieszana i rozważa to co usłyszała. Dowiaduje się, że pocznie Syna Bożego, którego panowaniu nie będzie końca i że nie ma się niczego bać, ponieważ znalazła łaskę u Pana. Anioł zapewnia ją jeszcze o tym, że to Duch Święty zstąpi na Nią i moc Najwyższego ją osłoni. Maryja  słucha i z pokorą przyjmuje do serca Słowo, które za chwilę stanie się ciałem i zamieszka pośród nas. Odpowiada Bogu TAK i pragnie wypełnić Jego wolę. Służebnica Pańska, która zapragnęła aby się wszystko wypełniło według Słowa Bożego bo wie, że w Nim są wszystkie źródła.

 

         Maryjo Matko najpiękniejszej Miłości przygotuj nasze serca  na narodzenie Jezusa. Naucz nas pokory, która uczyni nas zdolnymi do odnalezienia Dzieciątka w Betlejem, abyśmy tam mogli spotkać się z Twoim Synem, „którego panowaniu nie będzie końca”. Niech czas adwentu będzie naszym czuwaniem i zapatrzeniem w Ciebie Matko, bo Ty zawsze prowadzisz nas do Ojca i pragniesz abyśmy każdego dnia byli gotowi na odpowiadanie Bogu  TAK.

Czytany 794 razy

Skomentuj

© 2016 Parafia św. Jana Chrzciciela w Dębnicy Kaszubskiej. All Rights Reserved. Designed by Krzysztof Przechowski, A.M.D.G.

Logowanie

Witaj Gościu! Zaloguj się lub załóż swoje konto.