Administrator

Administrator

Mgr teologii, od sierpnia 2014 r. wikariusz parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Dębnicy Kaszubskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 2002 roku. Oprócz uprawiania teologii pasjonat biegania i technologii IT, użytkownik sprzętu i oprogramowania Apple.
wtorek, 21 czerwiec 2016 13:26

Informacje

Porządek Mszy św.

Niedziela: 7.15, 9.00, 10.30 (w ciągu roku szkolnego), 10.30 (kościół filialny w Podwilczynie), 12.00.
Dni powszednie: 18.00, w czasie kolęd (w styczniu): godz. 15.00.

Sakrament pokuty i pojednania: codziennie, pół godziny przed Mszą św.
w piątki od godz. 17.00 - adoracja Najśw. Sakramentu, sakrament pokuty i pojednania, 18.00 - Msza św.

Biuro parafialne:

Niedziela i poniedziałek - nieczynne

Wtorek - Piątek: 45 mniut po Mszy św., 18:45 - 19:30
Sobota: 9.00 - 10.00 (oprócz I sobót miesiąca)
W sprawie pogrzebu kontakt telefoniczny: (59) 813 13 08

Parafia św. Jana Chrzciciela
ul. Kościelna 2
76 - 248 Dębnica Kaszubska
telefon: (59) 813.13.08
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta: 05 9315 0004 0060 0040 2000 0010

Doradcy Poradni Życia Rodzinnego
Hanna i Michał Budzich
tel. 502 364 555

Przedsiębiorstwo Usług Pogrzebowych KALLA 
76-200 Słupsk, ul. Armii Krajowej 15
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8-16, w soboty w godz. 9-14
Telefony czynne całą dobę: 
601 928 600,   (59) 842 81 96,   FAX:  (59) 840 36 60
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

środa, 07 czerwiec 2017 09:25

Liturgia na dziś

środa, 08 marzec 2017 15:38

Pielgrzymka jubileuszowa


1917 - FATIMA - 2017 100-LECIE OBJAWIEŃ
FATIMA - SANTIAGO DE COMPOSTELA


CASCAIS • FATIMA • ALJUSTREL • WYPOCZYNEK W NAZARE • BATALHA* • ALCOBAęA* • TOMAR* • COIMBRA
• SANTIAGO DE COMPOSTELA • PORTO • BRAGA • SINTRA • CABO DA ROCA • LIZBONA
PROGRAM RAMOWY 8 DNI

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników, transfer na lotnisko. Wylot z Berlina. Przelot do Lizbony. Przejazd do Coimbry, dawnej stolicy Portugalii położonej nad rzeką Mondego, na styku gór Serra da Estrela. Tu przez 57 lat w Karmelu przebywała Siostra Łucja. Coimbra słynna jest przede wszystkim z najstarszego w Portugalii, bo założonego w 1290 r. uniwersytetu. Zobaczymy: starówkę, wieżę zegarową Torre, arkadowe budynki Sala Grande dos Actos, w których odbywają się uroczystości akademickie oraz memoriał Siostry Łucji. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Bragi.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela. Udamy się do sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Msza św. Zwiedzanie romańskiej katedry, w której na szczególną uwagę zasługuje wejście główne, z widniejącą na nim ok. setką figur. Na barokowej fasadzie katedry, usytuowany jest posąg św. Jakuba, a w krypcie za ołtarzem głównym, zlokalizowany jest grób Apostoła. Spacer malowniczymi, kamiennymi uliczkami starego miasta. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Porto - dużego centrum przemysłowo-handlowego, położonego bardzo malowniczo na wzgórzu, nad rzeką Douro. Zwiedzimy m.in. muzeum w dawnym kościele św. Franciszka oraz katedrę. Spacer po starej dzielnicy Ribeira. Przejazd do Bragi - zwiedzanie katedra, dawny pałac biskupi oraz położone w pobliżu, a wznoszące się na wzgórzu - sanktuarium Chrystusowe Bom Jesus, wspaniały kompleks architektoniczny z pocz. XVIII w., w skład którego wchodzą także monumentalne schody symbolizujące Świętą Drogę człowieka Schody Pięciu Zmysłów i Schody Trzech Cnót. Przejazd do Fatimy. Obiadokolacja, po której udział w wieczornej procesji światła. Nocleg w Fatimie.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Nawiedzenie sanktuarium maryjnego wybudowanego w miejscu objawień Matki Bożej. Zobaczymy Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej, kaplicę Objawień, kościół Trójcy Przenajświętszej, wystawę „Światło i Pokój", gdzie gromadzone ,są dary i wota dla Matki Bożej Fatimskiej, pomniki papieży Jana Pawła II i Pawła VI, betonowy fragment muru berlińskiego  - pamiątka Bożej interwencji w upadku komunizmu, zapowiedzianego w Fatimie. Droga Krzyżowa. Następnie przejazd do wioski Aljustrel - zwiedzanie miejsc związanych z życiem Hiacynty, Franciszka i Łucji. Powrót do sanktuarium. Czas wolny. Obiadokolacja, po której udział w wieczornej procesji światła. Nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Nazare - wypoczynek w pięknym kurorcie położonym na wybrzeżu Atlantyku, między skalistym Cabo Carvoeiro i Cabo Mondego. Według legendy nazwa miejscowości pochodzi od figury Matki Boskiej, którą do miasta w IV wieku przywiózł z Nazaretu pewien mnich.

Opcjonalnie*: Przejazd do klasztoru Matki Bożej Zwycięskiej w Batalha - arcydzieło stylu manuelińskiego. Podziwiać będziemy kaplicę fundatorów, krużganki królewskie, kapitularz, niedokończone kaplice, Grób Nieznanego Żołnierza, salę królów i refektarz. Przejazd do Alcobaca. Nawiedzimy klasztor Santa Maria de Alcobaca. Zobaczymy także komnaty królewskie z licznymi posągami królów portugalskich i cennymi polichromiami. Przejazd do Tomar, w którym znajduje się wpisany na listę UNESCO Convento de Cristo - imponujący kompleks klasztorny wybudowany i rozbudowany przez Templariuszy, którego niektóre elementy stały się wzorcem specyficznego stylu architektury - stylu manuelińskiego. Powrót na obiadokolację, po której udział w wieczornej procesji światła. Nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie miasta - Wieża Belem, replika samolotu Fairey IND, mozaika Róży Wiatrów, Pomnik Odkrywców, klasztor Hieronimitów. Czas wolny. Przejazd inżynieryjnym arcydziełem - mostem 25 Kwietnia przez rzekę Tag, do miejscowości Almada. Zwiedzanie sanktuarium Chrystusa Króla. Ze szczytu postumentu roztacza się wspaniała panorama Lizbony. Powrót do Lizbony do dzielnicy Bairro Alto, taras widokowy. Przejazd do dzielnicy Alfama nawiedzimy katedrę oraz kościół pw. św. Antoniego. Przejazd na lotnisko, podczas którego zobaczymy tereny, gdzie odbyła się wystawa światowa Expo w 1998 r. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Lizbony.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Sintry - zwiedzimy miasto i Pałac Narodowy - dawną rezydencję królewską. Następnie udamy się na Cabo da Roca - najdalej na zachód wysunięty punkt kontynentu europejskiego - położony na urwisku skalnym o wysokości ok. 140 m. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Lizbony.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Cascais - popularnego kurortu letniego z licznymi plażami oraz malowniczym portem jachtowym. Wypoczynek na jednej z plaż. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Bragi. Przelot powrotny, transfer do miejsca zbiórki, zakończenie pielgrzymki.

TERMIN: 11-18.08.2017 CENA: 3380 zł

ZAPEWNIAMY:
  • przelot samolotem na trasie Berlin - Lizbona - Berlin wraz z opłatami lotniskowymi
  • przejazd komfortowym autokarem
  • 7 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2 os. z łazienkami
  • 7 śniadań, 7 obiadokolacji,
  • opiekę i informację turystyczną pilota
  • ubezpieczenie KL+ Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 €, do 5000 zł w RP UWAGI:
  • wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  • niezbędny dokument: dowód osobisty lub paszport
  • na bilety wstępu, nagłośnienie, wjazdy do miast, opłaty drogowe, parkingi, przewodników lokalnych, transfer lotniskowy i inne wydatki programowe -ok. 120
poniedziałek, 06 marzec 2017 14:10

Liturgia Słowa na dziś

Pełna treść Liturgii Słowa na dziś:

Pełna treść Liturgii Słowa na jutro:

niedziela, 06 marzec 2016 21:17

Rada Parafialna

Przedstawienie Rady Parafialnej.

niedziela, 06 marzec 2016 21:15

Duszpasterze

Krótkie notki o księżach, pracujących w parafii.

niedziela, 28 październik 2018 07:27

X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

10 Dzien Solidarnosci Pakistan PKWP10. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym organizowany przez Polską Sekcję Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przypada w tym roku w niedzielę 28 października 2018. Tematem wiodącym tegorocznego Dnia Solidarności jest aktualna sytuacja chrześcijan w Pakistanie.

niedziela, 09 wrzesień 2018 18:22

Dożynki gminne 2018

Obraz222 10900210020
W sobotę, 8 września, obchodziliśmy uroczyście gminne święto dziękczynienia za tegoroczne plony.

poniedziałek, 25 czerwiec 2018 09:58

Odpust parafialny 2018

Odpust parafialny 2018_54„Napełnieni duchem Świętym” – to hasło roku duszpasterskiego stało się mottem festynu parafialnego, który odbył się w niedzielę 24 czerwca 2018 r. na parkingu przy plebanii. Świętowanie odpustowe ku czci Św. Jana Chrzciciela rozpoczęliśmy sumą odpustową, odprawioną pod przewodnictwem Ks. kanclerza Adama Kałduńskiego z udziałem duchowieństwa dekanatu.

czwartek, 05 lipiec 2018 09:28

Pielgrzymka do Karpacza

Pielgrzymka do Karpacza_17Jedną z najstarszych form wędrowania są podróże podejmowane w celach religijnych czyli pielgrzymki. Pielgrzymka bowiem to podróż o charakterze religijnym do miejsca uważanego za święte, w którym wędrujący czyli pielgrzymi, spodziewają się bliższego spotkania z Bogiem i Matką Bożą. Ludzie pielgrzymują z różnych pobudek. Zazwyczaj mają one charakter dziękczynny, zadośćuczynienia, prośby o zdrowie, pomyślność. Różne są formy pielgrzymowania.

Strona 1 z 4
©2024 Parafia św. Jana Chrzciciela w Dębnicy Kaszubskiej. All Rights Reserved. Designed by Krzysztof Przechowski, A.M.D.G.

Logowanie

Witaj Gościu! Zaloguj się lub załóż swoje konto.