poniedziałek, 29 sierpień 2016 21:00

Spotkanie Rady Parafialnej

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

P1080468Tradycyjnie przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego, w poniedziałek 29 sierpnia odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Rozpoczęło się wspólną modlitwą, prowadzoną przez ks. Proboszcza.

Na początku omówiono kalendarz nowego roku katechetycznego, ze szczególnym uwzględnieniem formacji dzieci i młodzieży do praktykowania I piątków miesiąca oraz przygotowania do uroczystości I Komunii św. Uzgodnione zostały terminy rekolekcji adwentowych i wielkopostnych, nabożeństwa różańcowe i majowe, roraty oraz kalendarz przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania.

Poruszono także wiele bieżących problemów ekonomicznych, budowlanych i remontowych, z którymi nasza parafia zmierzy się w najbliższym roku, m.in. powiększenie cmentarza parafianego, naglący remont dachu kościoła i salek parafialnych, naprawa muru otaczającego kościół, dobór technologii i wyliczanie kosztów ogrzewania kościoła, konieczność specjalistycznej wycinki drzew.
Spotkanie Rady zakończyło się wspólną modlitwą.

Czytany 1094 razy

Skomentuj

© 2016 Parafia św. Jana Chrzciciela w Dębnicy Kaszubskiej. All Rights Reserved. Designed by Krzysztof Przechowski, A.M.D.G.

Logowanie

Witaj Gościu! Zaloguj się lub załóż swoje konto.