sobota, 10 wrzesień 2016 19:01

Gminne Święto Plonów

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
doynki gminne 10 wrzenia 2016 msza w 14 20160916 1845644399W sobotę 10 września na stadionie w Dębnicy Kaszubskiej mieszkańcy naszej parafii i gminy obchodzili coroczne Święto Plonów. Rozpoczęło się ono uroczystą Mszą św. dziękczynienia za plony, którą celebrował ks. Piotr Czaja, dziekan dekanatu łupawskiego, wraz z ks. proboszczem Janem Gilmeister.

W pięknych słowach homilii ks. Dziekan podziękował rolnikom, sadownikom i pszczelarzom za ich trud, a ziemię, która wydała tegoroczne plony, porównał do matki, która kocha, karmi, ale i wymaga.

Bochen chleba z tegorocznych zbiorów złożyli na ołtarzu starostowie tegorocznych dożynek - p. U. Rączka i p. A.  Lehmann z Motarzyna. Dekorację ołtarza stanowiły piękne wieńce, przygotowane przez cztery sołectwa, kwiaty, warzywa i owoce z tegorocznych zbiorów. Po Mszy św. głos zabrała pani Wójt I. Warkocka, witając przybyłych gości.
Mieszkańcy gminy mogli obejrzeć występ ukraińskiego Zespołu Tańca Ludowego "Witrohon" z Białego Boru, kabaretu "KaŁaMasz", czyli słynnej "ławeczki" z serialu "Ranczo" i zespołu "Jzzy Rockers". Od godz. 21.00 rozpoczęła się zabawa taneczna. Nie brakowało również atrakcji dla najmłodszych: były dmuchańce, animacje, stoiska wystawiennicze, konkursy i zabawy. Pogoda dopisała, zatem mieszkańcy bawili się do białego rana.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.
                                                                                                                                                                          Elżbieta Fryckowska

Czytany 907 razy

Skomentuj

© 2016 Parafia św. Jana Chrzciciela w Dębnicy Kaszubskiej. All Rights Reserved. Designed by Krzysztof Przechowski, A.M.D.G.

Logowanie

Witaj Gościu! Zaloguj się lub załóż swoje konto.