czwartek, 14 październik 2021 21:53

Nabożeństwo Fatimskie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

13 października br., w naszej parafii, miało miejsce uroczyste nabożeństwo fatimskie. Z procesją figury Matki Bożej i modlitwą różańcową przeszliśmy ulicami Dębnicy Kaszubskiej. Nabożeństwo to odbyło się w rocznicę ostatnich objawień Maryjnych w Fatimie w 1917 r. Procesja wyruszyła po Mszy św., zatrzymując się przy krzyżu misyjnym. Kolejne rozważania odbyły się przy krzyżu obok kamienia upamiętniającego ofiary z czasów II wojny światowej, następnie przy urzędzie gminy, piekarni i szkole.

Wysłuchaliśmy rozważań, które podkreśliły miłość i szacunek, jakże bardzo potrzebny wśród społeczności lokalnej. W obecnych czasach zamętu opiece Maryi poleciliśmy nasze rodziny i całą parafię.

Szczególne podziękowania, za pomoc w przeprowadzeniu procesji, należą się: Rycerzom Kolumba, Policjantom, Strażakom, Paniom z róż różańcowych. Dziękujemy również młodzieży za zaangażowanie, Panu organiście za oprawę muzyczną oraz Pani Irenie Jaworskiej za wykonanie fotografii upamiętniających to wydarzenie.

Czytany 1013 razy

Skomentuj

© 2016 Parafia św. Jana Chrzciciela w Dębnicy Kaszubskiej. All Rights Reserved. Designed by Krzysztof Przechowski, A.M.D.G.

Logowanie

Witaj Gościu! Zaloguj się lub załóż swoje konto.