poniedziałek, 25 czerwiec 2018 09:58

Odpust parafialny 2018

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Odpust parafialny 2018_54„Napełnieni duchem Świętym” – to hasło roku duszpasterskiego stało się mottem festynu parafialnego, który odbył się w niedzielę 24 czerwca 2018 r. na parkingu przy plebanii. Świętowanie odpustowe ku czci Św. Jana Chrzciciela rozpoczęliśmy sumą odpustową, odprawioną pod przewodnictwem Ks. kanclerza Adama Kałduńskiego z udziałem duchowieństwa dekanatu.

W homilii przybliżył postać Św. patrona, że przez niego Bóg okazuje nam łaskę. Uczy nas wytrwałości pomimo spotykających nas przeciwności. Mamy zaprosić Boga i czynić to co należy. Pokazał nam to swoim bezkompromisowym życiem Św. Jan Chrzciciel. Po Mszy Św. wspólne świętowanie, na który zostali zaproszeni wszyscy parafianie i goście.

Wiele atrakcji przygotowano dla tych młodszych, jak i starszych. Dmuchane zamki, koło fortuny z niespodzianką, malowanie twarzy czy wata cukrowa, to tylko niektóre atrakcje, z jakich mogli skorzystać najmłodsi. Wszyscy uczestnicy z dużym zaangażowaniem brali udział w konkurencjach sportowych. Po raz pierwszy została zorganizowana impreza biegowa, którą zawaliśmy Biegiem Świętojańskim. Na scenie zaprezentowała się schola młodzieżowa „Effatha”, chór Seniorów, a całość uświetnił występ Patrycji Baczyńskiej. Widownia dopisała. Na parafian czekała kiełbaska z grilla, grochówka, ciasta z domowego wypieku. Festyn zakończył Ks. Proboszcz dziękuję wszystkim za pomoc w organizacji festynu parafialnego. Szczególnie paniom, które upiekły pyszne ciasta, wydawały zupę i kiełbaski, chleb ze smalcem. Organizatorom konkursów i biegu. Tym którzy przekazali upominki dla dzieci, wszystkim za obecność i radosną atmosferę serdeczne „Bóg zapłać”.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tegorocznego odpustu.

Czytany 900 razy

Skomentuj

© 2016 Parafia św. Jana Chrzciciela w Dębnicy Kaszubskiej. All Rights Reserved. Designed by Krzysztof Przechowski, A.M.D.G.

Logowanie

Witaj Gościu! Zaloguj się lub załóż swoje konto.