środa, 26 czerwiec 2019 19:47

Odpust parafialny

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Odpust Narodzenia św. Jana Chrzciciela, 24 czerwca 2019 r._10W poniedziałek 24 czerwca obchodziliśmy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to jednocześnie uroczystość odpustowa w naszej parafii.

Sumie odpustowej przewodniczył i homilię wygłosił kustosz Sanktuarium Maryjnego Królowej Rodzin w Chorzelowie, Ks. Andrzej Rams. Po Mszy św. udaliśmy się na piknik parafialny, aby dalej świętować imieniny parafii oraz naszego Ks. Proboszcza Jana Gilmeistra. Piknik uświetnił chór Seniorów z Dębnicy Kaszubskie, wystąpiła także Patrycja Baczyńska. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Parafianie przygotowali pyszne ciasto, bigos, żurek, tradycyjny chleb ze smalcem oraz oscypki. Z tej okazji odbył się II Bieg Świętojański. Oto zwycięzcy tegorocznej rywalizacji, nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami:

1. Waldemar Książek, Słupsk

2. Michał Detlaf, Dębnica Kasz.

3. Justyna Jankowska, Dębnica Kasz.

4. Magdalena Genzel, Dębnica Kasz.

5. Zuzanna Koska, Dębnica Kasz.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom biegu gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Sumy odpustowej i pikniku.

Czytany 1287 razy

Skomentuj

© 2016 Parafia św. Jana Chrzciciela w Dębnicy Kaszubskiej. All Rights Reserved. Designed by Krzysztof Przechowski, A.M.D.G.

Logowanie

Witaj Gościu! Zaloguj się lub załóż swoje konto.