sobota, 04 czerwiec 2016 17:55

Lednica 2016 - "AMEN!"

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
lednicaAMEN4 czerwca, już po raz dwudziesty, tysiące młodych ludzi z całej Polski i zagranicy zgromadziły się nad jeziorem lednickim, aby wspólnie radować się wiarą, obecnością Boga w Trójcy Jedynego, dzielić się świadectwem wiary, wspólnie modlić się, śpiewać, tańczyć, zamyślić się nad swoją wiarą. W spotkaniu uczestniczyła także grupa młodzieży z naszej parafii.
Hasłem i myślą przewodnią tegorocznego spotkania było jedno, krótkie, ale bardzo ważne dla wiary słowo: "AMEN". Po raz kolejny młodzi ludzie dokonali wyboru Chrystusa na swojego Pana i Zbawiciela, Jemu powierzając swoje życie. Dziękowaliśmy również Bogu za 1050 lat chrześcijaństwa na naszych ziemiach, za sakrament chrztu naszych przodków i łaskę, zlaną w tym sakramencie na każdego i każdą z nas. Dziękowaliśmy też Bożej Opatrzności na 800 - lecie zakonu dominikanów.

Tegoroczne spotkanie było bardzo szczególne, ponieważ było to pierwsze spotkanie po śmierci jego pomysłodawcy, inicjatora i wieloletniego duszpasterza Wspólnoty Lednica 2000, o. Jana Góry OP. Nowymi duszpasterzami "Lednicy" zostali: o. Wojciech Prus OP i o. Maciej Soszyński OP.

Centralnym punktem spotkania była oczywiście uroczysta Eucharystia, celebrowana pod przewodnictwem Prymasa Polski, ks. arcybiskupa Wojciecha Polaka. Swoje przeslanie do młodzieży skierował pan Prezydent Andrzej Duda oraz, jak co roku, Ojciec Święty Franciszek:W czasie Mszy św. homilię do młodzieży wygłosił ks. bp Edward Dajczak:Nasza młodzież w większości po raz pierwszy uczestniczyła w spotkaniu Lednica 2000, ale przeżywała je bardzo entuzjastycznie. Do zobaczenia 3 czerwca 2017! AMEN!
Oto obszerna relacja z tegorocznego spotkania:
Czytany 1004 razy

Artykuły powiązane

Skomentuj

© 2016 Parafia św. Jana Chrzciciela w Dębnicy Kaszubskiej. All Rights Reserved. Designed by Krzysztof Przechowski, A.M.D.G.

Logowanie

Witaj Gościu! Zaloguj się lub załóż swoje konto.