Krzysztof Szczecina

czwartek, 14 październik 2021 21:53

Nabożeństwo Fatimskie

13 października br., w naszej parafii, miało miejsce uroczyste nabożeństwo fatimskie. Z procesją figury Matki Bożej i modlitwą różańcową przeszliśmy ulicami Dębnicy Kaszubskiej. Nabożeństwo to odbyło się w rocznicę ostatnich objawień Maryjnych w Fatimie w 1917 r. Procesja wyruszyła po Mszy św., zatrzymując się przy krzyżu misyjnym. Kolejne rozważania odbyły się przy krzyżu obok kamienia upamiętniającego ofiary z czasów II wojny światowej, następnie przy urzędzie gminy, piekarni i szkole.

Wysłuchaliśmy rozważań, które podkreśliły miłość i szacunek, jakże bardzo potrzebny wśród społeczności lokalnej. W obecnych czasach zamętu opiece Maryi poleciliśmy nasze rodziny i całą parafię.

Szczególne podziękowania, za pomoc w przeprowadzeniu procesji, należą się: Rycerzom Kolumba, Policjantom, Strażakom, Paniom z róż różańcowych. Dziękujemy również młodzieży za zaangażowanie, Panu organiście za oprawę muzyczną oraz Pani Irenie Jaworskiej za wykonanie fotografii upamiętniających to wydarzenie.

wtorek, 29 czerwiec 2021 11:56

Odpust Parafialny 24-06-2021

W dniu 24-06-2021 odbył się odpust Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Dębnicy Kaszubskiej. Homilię wygłosił misjonarz pracujący 44 lata w Rwandzie w Afryce. Oprawę muzyczną uświetniła Patrycja Baczyńska.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

czwartek, 02 kwiecień 2020 20:27

Transmisje na żywo wstrzymana

Informujemy, że ze względu na zmniejszenie obostrzeń dla wiernych uczestniczących w liturgii w kościołach oraz powoli normalizującą się sytuację pandemiczną zawieszamy transmisję niedzielnej mszy świętej do odwołania.

piątek, 04 wrzesień 2020 16:30

Rekolekcje online

baner 8 wrzesnia

Rekolekcje online - zachęcamy do udziału

Serdecznie zapraszam od 8 września 2020 r. na Ogólnopolskie Rekolekcje ODDANIE33.

Wszystkie materiały i informacje dotyczące projektu znajdują się na stronie internetowej oraz na stronie na FB.

Te rekolekcje łączą różne ruchy, wspólnoty oraz strony katolickie.
Do rekolekcji zapraszają między innymi:
1. Biskup Marek Solarczyk
2. Radosław Pazura
3. Ks. Dominik Chmielewski
i wielu innych :-)

JAK MOŻNA UCZESTNICZYĆ W REKOLEKCJACH?
1. Przez stronę internetową
2. Codziennie na stronach i kanałach, na których od godzin porannych będą dostępne medytacje w formie tekstu oraz audio
3. Podczas transmisji na żywo:
a) o godz. 20:00 na kanale YT "Miłujcie się!"
b) o godz. 21:15 na stronie na FB "Miłujcie się!" (wersja skrócona dla zabieganych)

© 2016 Parafia św. Jana Chrzciciela w Dębnicy Kaszubskiej. All Rights Reserved. Designed by Krzysztof Przechowski, A.M.D.G.

Witaj Gościu! Zaloguj się lub załóż swoje konto.