sobota, 22 październik 2016 10:05

Spotkanie formacyjne Róż Różańcowych

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
zywy rozaniecW sobotę 22 października, we wspomnienie liturgiczne Św. Jana Pawła II, odbyło się spotkanie formacyjne dla Róż Żywego Rożańca. W naszej parafii istnieją trzy Róże kobiet w Dębnicy Kaszubskiej i jedna w Podwilczynie.
Udaliśmy się autokarem do Lęborka,  do najstarszego kościoła w mieście p.w. Świętego Jakuba Apostoła, prowadzonego przez o. Franciszkanów.
Na miejscu wygłosił konferencję diecezjalny moderator Kół Różańcowych Ks. Eugeniusz Filipski. Następnie sprawowana została Msza św. koncelebrowana z kapłanami dekanatu pod przewodnictwem Ks. Dziekana Piotra Czaji. Na zakończenie uroczystej Eucharystii przeszliśmy za przewodem kapłanów przez bramę Miłosierdzia zyskując odpust jubileuszowy. Ojcom franciszkanom jesteśmy wdzięczni za poczęstowanie nas żurkiem i domowymi wypiekami pań z róż różańcowych.
Czytany 842 razy

Skomentuj

© 2016 Parafia św. Jana Chrzciciela w Dębnicy Kaszubskiej. All Rights Reserved. Designed by Krzysztof Przechowski, A.M.D.G.

Logowanie

Witaj Gościu! Zaloguj się lub załóż swoje konto.