poniedziałek, 19 wrzesień 2016 12:02

Dożynki diecezjalne w Lubaniu

doynki diecezjalne w lubaniu 17 18 wrzenia 2016 7 20161002 200848366218 września delegacja z naszej parafii wzięła udział w diecezjalnych dożynkach w Lubaniu. Reprezentowaliśmy tam nasz dekanat łupawski. Zabraliśmy ze sobą jeden z wieńców dożynkowych i kosz darów.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św., celebrowaną przez ks. biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasynę, który wygłosił również homilię. Podczas Mszy św. delegacje wszystkich dekanatów złożyły na ręce ks. Biskupa przywiezione przez siebie dary. W uroczystej procesji, z naszej delegacji, złożyli je pan sołtys Ireneusz Ziółkowski z małżonką.

Po Mszy św. w długim, kolorowym korowodzie, udaliśmy się na pobliskie kościołowi tereny wystawiennicze, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości.

Elżbieta Fryckowska