piątek, 25 wrzesień 2015 17:32

Kurs Filip

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kurs Filip 25 - 26 września 2015_4W dniach 25 - 26 września 2015 roku młodzież gimnazjalna, przygotowująca się w naszej parafii do sakramentu bierzmowania, uczestniczyła w tzw. "Kursie Filipa". Jest to podstawowa forma rekolekcji ewangelizacyjnych, wprowadzających w życie chrześcijańskie.

Opracował go świecki charyzmatyk i ewangelizator Jose Prado Flores, założyciel katolickiej szkoły nowej ewangelizacji w Meksyku.Kurs ten składa się z katechez biblijnych, świadectw, dynamik (rodzaj warsztatów), modlitw spontanicznych i entuzjastycznych pieśni. Kurs Filip nie tylko porządkuje rozumienie najważniejszych prawd chrześcijaństwa na podstawie Biblii, ale także - według świadectw wielu uczestników - zmienia życie, czasem bardzo radykalnie. Oczywiście na lepsze ;-)

Kurs Filip dla naszej młodzieży przygotowali i prowadzili animatorzy ze Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej, ze wspólnoty św. Krzysztofa w Słupsku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Czytany 1007 razy

Skomentuj

© 2016 Parafia św. Jana Chrzciciela w Dębnicy Kaszubskiej. All Rights Reserved. Designed by Krzysztof Przechowski, A.M.D.G.

Logowanie

Witaj Gościu! Zaloguj się lub załóż swoje konto.