body{font-family:Open Sans, sans-serif; font-weight:300; } h1{font-family:Open Sans, sans-serif; font-weight:800; } h2{font-family:Open Sans, sans-serif; font-weight:600; } h3{font-family:Open Sans, sans-serif; font-weight:normal; } h4{font-family:Open Sans, sans-serif; font-weight:normal; } h5{font-family:Open Sans, sans-serif; font-weight:600; } h6{font-family:Open Sans, sans-serif; font-weight:600; } @media (min-width: 1400px) { .container { max-width: 1140px; } }
sobota, 28 październik 2017 19:29

Miłość

Napisała
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

AD6F2864 F842 4364 ADE1 5DF04DFACB63

Doświadczenie prawdziwej miłości jest pragnieniem każdego z nas. Chcemy kochać i być kochani. Tak często szukamy miłości gdzieś bardzo daleko i czujemy się zawiedzeni, kiedy coś co wydawało nam się czymś wyjątkowym  okazuje się zwykłym nieporozumieniem. Szukamy, a nie znajdujemy. Tak wiele w naszym życiu czasami narzekania, smutku, tak mało zwyczajnej, prostej radości wypływającej z czystego serca.
Może warto zastanowić się nad tym gdzie szukamy i kogo szukamy? Może w tych poszukiwaniach nie chodzi nam o znalezienie źródła z którego wypływa pełnia szczęścia? Może ciagle brakuje nam cierpliwości i godzimy się na przeciętność w naszym życiu ? A może szukamy tylko siebie i realizacji naszych oczekiwań i wyobrażeń i dlatego tak często doświadczamy zawodu? Kogo słuchamy? Czego tak naprawdę szukamy? Potrzebna jest szczerość i odwaga aby odpowiedzieć sobie na te pytania.  Warto spróbować i odkryć sens własnego życia. 
Jezus pokazuje nam drogę do pełni życia. Jest nią Miłość, a jej źródłem jest On sam. Bóg pragnie abyśmy miłowali Go całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem, bo tylko wtedy kiedy oddamy Mu CAŁE nasze życie ( a nie jego część ) On będzie mógł być naszym  Panem, a Jego Słowo będzie uzdrawiało nas i prowadziło do prawdy. Sami z siebie nic nie potrafimy uczynić ale Bóg może uzdolnić nas do całkowitej miłości, która przemieni nasze życie i sprawi, że poznamy jego prawdziwy smak. Kiedy doświadczymy, że miłość Chrystusowa karmi się bardziej dawaniem niż braniem, przestaniemy koncentrować się na sobie i zaczniemy żyć dla Boga, a dla naszych bliźnich staniemy się darem. Mając świadomość tego jak bardzo zostaliśmy obdarowani i umiłowani  będziemy mogli  pełni wdzięczności służyć Bogu i ludziom w naszej codzienności i z głębi serca mówić : „Dziękuje Ci że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła” (Ps 139,14). 
 
Budujmy nasze życie na fundamencie Bożej miłości bo ona na pewno uwolni nas od wszelkiego smutku i nauczy nas mądrze kochać samego siebie i zaprowadzi do drugiego człowieka. Warto uwierzyć Bogu i pozwolić się poprowadzić Jego Miłości.

Mateusz 22.34-40
Czytany 1115 razy

Skomentuj

© 2016 Parafia św. Jana Chrzciciela w Dębnicy Kaszubskiej. All Rights Reserved. Designed by Krzysztof Przechowski, A.M.D.G.

Logowanie

Witaj Gościu! Zaloguj się lub załóż swoje konto.